دو شنبه 26 / 2 / 1392برچسب:, :: 20:50 ::  نويسنده : ahmad & saman

آنتنها بشرح زیر میباشند


1-آنتن مارکنی(marconi antenna)


آنتن مارکنی یک آنتن یک قطبی با طول لاندا چهارم است که بطور عمود بر روی زمین نصب میشود.زمین انرژی تابیده شده بر خود را بازتاب میکند. در اثر این بازتاب تصویر آنتن لاندا چهارم در زمین ظاهر میشود که میتوان به عنوان یک آنتن فرضی در نظر گرفت که قرینه ی انتن اصلی نسبت به سطح زمین است.این آنتن فرضی را سایه آنتن اصلی می نامند.در شکل چگونگی تشکیل سایه و منحنی های توزیع ولتاژ جریان در یک نمونه آنتن اتومبیل نشان داده شده است.


آنتن مارکنی را آنتن تصویری می نامند عملکرد این آنتن و تصویرش عینا شبیه آنتن نیم موج است.آنتن اتومبیل یک آنتن مارکنی است.بدنه ی فلزی اتومبیل به عنوان آنتن عمل میکند و اثر تصویر آنتن ضاهر میشود.

 

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...ادامه مطلب ...


دو شنبه 23 / 2 / 1392برچسب:, :: 20:45 ::  نويسنده : ahmad & saman

مخابرات بخش مهمی از جامعه مدرن است. در سال ۲۰۰۶ تخمین زده‌اند که سود سالانه صنعت مخابرات ۲/۱ تریلیون دلار است که جزو ۳٪ سود خالص جهان (نرخ تبادل اداری) قرار دارد.شرکت‌ها در سطح اقتصاد خرد از مخابرات، برای ایجاد امپراتوری‌های جهانی استفاده کرده‌اند. این در مورد خرده فروشی شبکه‌ای Amazon.com واضح است. اما طبق نظر ادوارد لنرت، حتی یک خرده فروش معمولی مثل وال-مارت نیز با استفاده از مخابرات بهتر در زیر ساخت‌هایش به سود بیشتری در مقایسه با رقبایش دست پیدا کرده‌است. صاحب خانه‌ها در شهرها در سراسر جهان از تلفن هایشان برای انجام سرویس‌های خانه از تحویل پیتزا گرفته تا سیم کش استفاده می‌کنند. حتی جوامع فقیر نیز برای استفاده از تلفن به خاطر مزیتهای آن تشویق شده‌اند. در ناحیه نارشینگدی بنگلادش، روستایی‌های جدا از هم از تلفن‌های همراه برای ارتباط مستقیم با عمده فروشان و معامله بهتر کالاهایشان استفاده می‌کنند. در ساحل عاج، تولید کنندگان قهوه از تلفن همراه برای دنبال کردن ساعتی تغییرات قیمت قهوه استفاده می‌کنند و محصولاتشان را با بهترین قیمت می‌فروشند.

 

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...ادامه مطلب ...


شنبه 30 / 12 / 1391برچسب:, :: 8:30 ::  نويسنده : ahmad & saman

فرستنده یAM

قطعات مورد نیاز:

1-ترانس صوتی1000/8اهم

2-کریستال1MHz

3-باتری کتابی9v همراه با سر باتری

مدار:

 

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...ادامه مطلب ...


پنج شنبه 29 / 12 / 1391برچسب:, :: 18:53 ::  نويسنده : ahmad & saman

این میکروفن مخفی در واقع یک فرستنده ی FM بوده اما به دلیل حساسیت بالای آن و کوچک بودن حجم مدار میتواند به عنوان میکروفن مخفی بکار رود.

 پنج شنبه 28 / 12 / 1391برچسب:, :: 18:37 ::  نويسنده : ahmad & saman

سعی کنید ولتاژ صاف و رگوله شده ای را به ورودی این مبدل وارد کنید برای افزودن ولتاژ خروجی در حد 0.6یا1.3ولت میتوانید یک دیود اضافی 1N4001را با دیود قبلی سری کنید.ممکن است بخواهید به جای رگولاتور 7812از رگولاتور7815استفاده کنید.ترانزیستور را به هیت سینگ مناسب مجهز کنید.

 

 

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...ادامه مطلب ...


پنج شنبه 27 / 12 / 1391برچسب:, :: 18:45 ::  نويسنده : ahmad & saman

این شدت میدان متر بسیار ساده بوده.و همچنین حساس است. با استفاده از یک ولت متر دیجیتالی معمولی می تواند شدت سیگنالRF را تا چند صد مگاهرتز اندازه گیری کند.

 

دیودAA119حساسیت بیشتری نسبت به OA91 در این مدار دارد.بدون هسته فریت هم میتوان مدار را بکار برد ولی با هسته فریت حساسیت بیشتر می شود .هسته میتواند استوانه یا حلقوی باشد و فقط قطر آن بایستی6میلیمتر باشد و ابعاد دیگر آن مهم نیست.سیم مورد استفاده برای سیم پیچی mm0.6تاmm0.8 می تواند باشدو آن را6الی 8دور به دور هسته با فاصله ی حلقه های سیم پیچ 1الی2میلیمتر که مناسب برای حوالیMHz100 است بپیچید.ولت متر بایستی برای پایین ترین رنجdc اندازه گیری خود تنظیم شود تا بیشترین حساسیت بدست آید که معمولا برای اکثر میتر ها200mv است.در این مدار بکار گیری ولت متر دیجیتالی چند مزیت و برتری نسبت به نوع عقربه ای دارد.اول اینکه امپدانس میتر دیجیتالی خیلی بالاست که در حدود 10meg/voltدر اکثر میترها می باشد.این امر باعث شنت اضافی و بی جهت در مدار تانک نمی شود.دوم اینکه در مقایسه با میترها عقربه ای اختلاف شدت سیگنالهای خیلی جزیی می تواند به راحتی مشاهده شود.سوم اینکه خطی بودن میتر دیجیتالی بهتر بوده و پاسخگویی خوبی به هردو سیگنال ضعیف قوی دارد.

آنتن مورد استفاده از نوع کشویی 50 سانتیمتری است.پنج شنبه 26 / 12 / 1391برچسب:, :: 18:34 ::  نويسنده : ahmad & saman

مدار یک فرستنده ی مدولاسیون فرکانسی با استفاده ترانزیستورBC547که هم عمل تقویت صوت و اسیلاتور وهم سوار کردن صوت بر روی فرکانس رو انجام میده که سیگنالهای صوتی توسط میکروفن خازنی مدار دریافت میشه و از طریق خازن10NFبه بیس ترانزیستور اعمال میشه و سیم پیچ مدار همراه با خازن12Pمدار رزنانس رو تشکیل میده و خازن2Pبا انجام فیدبک منفی باعث پایداری نوسانات مدار شده.ودر نهایت سیگنال FMبر روی کلکتور ظاهر شده و برای ارسال به آنتن مدار اعمال میشه.

برای سیم پیچ مدار هم 8تا12دور سیم روکش دار را به دور یک مداد بپیچید.

 

مدار:پنج شنبه 25 / 12 / 1391برچسب:, :: 18:32 ::  نويسنده : ahmad & saman

مدار فرستنده یFM, البته دو ترانزیستوری هم هست که Q2داره عمل تقویت صوت رو انجام میده و تولید سیگنال حامل و مدولاتور درQ1انجام میشه.با استفاده از تریمرC3فرکانس رزنانس مدار تغییر میکنه در نتیجه فرکانس ارسالی فرستنده عوض میشه.میکروفن مدار از نوع خازنی بوده که سیگنالهای صوتی آن درQ2تقویت شده و از طریق خازن C1به بیسQ1برای انجام مدولاسیون فرکانس طزریق میشه و در نهایت سیگنالFMروی کلکتورQ1ظاهر میشه و برای ارسال به آنتن میره.

مدار:پنج شنبه 23 / 12 / 1391برچسب:, :: 18:18 ::  نويسنده : ahmad & saman

شرح مدار :

نخستین بخش این گیرند رادیویی " مدار هماهنگی " است . در دوسر سیم پیچ اولیه مدار هماهنگی ، یک خازن متغیر تعبیه شده است که با چرخاندن آن میتوان مدارمذکور را برای دریافت ایستگاههای مختلف در باند موج متوسط MW یعنی فرکانسهای 530 تا 1600 کیلو سیکل تنظیم نمود.امواجی که در ثانویه کادر آنتن ظاهر میشوند بسیار ضعیف هستند و از این رو آنها را برای تقویت به ترانزیستوری که تشکیل دهنده یک مدار تقویت کننده امواج
رادیویی است میدهیم .این ترانزیستور امواج رادیویی را به شدت تقویت کرده امواج تقویت شده را در پایه کلکتور خود ظاهر میکند، اما برای آنکه این امواج وارد مدارهای دیگر دستگاه نشود، سیم پیچ مخصوص L1 راه را برای
خروج امواج رادیویی سد میکند و آنها را از طریق خازن C1 به مدار یکسوساز هدایت میکند.با عبور امواج رادیویی از دیود ها به اصطلاح یکسویه شده و جریان صوتی آنها آشکار میشود.جریان صوتی با عبور از ثانویه سیم پیچ وارد پایه بیس ترانزیستور شده و تقویت نیز میشود. مدار بعدی یک تقویت کننده بسیار قوی و حساس متشکل از یک آی سی است که جریان صوتی را از طریق C4- R4 و مدار ولوم کنترل صدا دریافت کرده و پس از تقویت در پایه خروجی ظاهر میکند و امواج صوتی تقویت شده از خازن الکترولیت C10 عبور کرده بلندگو را به کار می اندازند.

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...ادامه مطلب ...


پنج شنبه 22 / 12 / 1391برچسب:, :: 8:0 ::  نويسنده : ahmad & saman

این رادیو فقط با یک فیلتر صدا را آشکار سازی وسپس با آپ اَمپ تقویت می کند.

 

 

 

c1   خازن واریابل 5 تا 30 پیکو

c2    0.1میکرو فاراد عدسی

r1   مقاومت 10 مگ

d1   دیود 1n34

u1   اپ امپ 741

L1   یک سیم پیچ ساده

از فرمول L*C مساوی با عکس مربع w برای یافتن مقدار سیم پیچ و خازن استفاده کنیدپنج شنبه 21 / 12 / 1391برچسب:, :: 18:10 ::  نويسنده : ahmad & saman

بوستر امواج FM

 

 

 

  • R1 = 330 Ω
  • R2 = 2,7 kΩ
  • R3 = 56 Ω
  • R4 = 560 Ω
  • C1 = 2-10 pF
  • C2, C3 = 100 pF
  • C4 = 4,7 nF
  • T1 = BFT 65
  • L1, L2 = چهار و نیم دور از سیم صفر هشت بر روی هسته هوا بقطر 5 میلیمتر
  • L3 = پانزده دور سیم صفر سه بر روی هسته هوا به قطر 5 میلیمتر

 پنج شنبه 20 / 12 / 1391برچسب:, :: 18:10 ::  نويسنده : ahmad & saman

 

تقویت و افزایش برد فرستنده ها...

 

 پنج شنبه 19 / 12 / 1391برچسب:, :: 18:7 ::  نويسنده : ahmad & saman

گیرنده صدای هواپیما...

 

 پنج شنبه 18 / 12 / 1391برچسب:, :: 18:1 ::  نويسنده : ahmad & saman

گیرنده تمام باند فرکانسهای AM تا مایکروویو

 

( مدار 1 )

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...

 ادامه مطلب ...


دو شنبه 14 / 12 / 1391برچسب:, :: 8:0 ::  نويسنده : ahmad & saman

 

زبان : فارسی
تعداد صفحات: 12
نوع فایل: pdf
حجم: 326 کیلو بایت

   جمعه 6 / 8 / 1391برچسب:, :: 21:2 ::  نويسنده : ahmad & saman

انرژي تحويلي به مشتريان با يك جريان متناوب 50 سيكل بر ثانيه فراهم مي شود. استفاده از توان الكتريكي به صورت عادي توسط مشتريان، در بعضي مواقع موجب تغيير جریان متناوب به60 سيكل بر ثانيه مي شود. اين تغييرات در حالتهاي مختلفي مانند چشمک زدن چراغها ناشي از تغييرات لحظه اي يا آرام ولتاژ مشاهده مي شوند. افزايش استفاده از دستگاههاي مدرن نظير راديوها، كامپيوترها، گوشي هاي تلفن همراه و اجاق هاي ميكروويو موجب حضور جريانهاي  فركانس بالا در سيم پيچي هاي خانه و محل كار هستند. نويز الكتريكي فركانس بالا اغلب ناشي از سيم پيچهاي موجود در خانه و محل كار است، و به آساني نمي توانند در شبكه هاي انتقال با ولتاژ بالا انتقال يابند.  نويز فركانس بالا ممكن است در گيرنده هاي راديو و تلويزيون و يا ساير تجهيزات الكترونيكي تداخل ايجاد كند، ولي هيچ اثر اثبات شده اي بر سلامتي ندارد.

سيستمهاي الكتريكي از جريان متناوب Hz 50 براي انتقال انرژي از محل توليد به مشترکین استفاده مي كنند. اين تناوب   Hz 50 به شكل يك موج متناوب در اسيلوسكوپ ظاهر مي شود، وسيله اي مخصوص كه قابليت اندازه گيري شكل موجهاي توان و ساير سيگنالها نظير راديوها، تلويزيونها  و گوشهاي همراه را داراست. اين موج Hz50 توسط سيستمهاي توليد انرژي، توليد و در شبكه هاي محلي  و منطقه اي توزيع توان تزريق مي شوند تا به خانه ها، محل كار و مزارع برسد.

 

 

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...ادامه مطلب ...


شنبه 20 / 7 / 1391برچسب:, :: 15:50 ::  نويسنده : ahmad & saman

ممکن است تصور شود که ساخت مدارهای مجتمع ، شامل تعداد زیادی قطعه بهم متصل شده روی یک بستر Si از جنبه فنی و اقتصادی مخاطره آمیز باشد، در حالی که روشهای نوین امکان انجام اینکار را بصورت مطمئن و نسبتا کم هزینه فراهم ساخته است. در بیشتر مواقع یک مدار کامل روی تراشه Si را می‌توان بسیار ارزانتر و مطمئنتر از یک مدار مشابه با استفاده از قطعات مجزا تولید کرد. دلیل اصلی این امر امکان ساخت صدها مدار مشابه بطور همزمان روی پولک Si است که این فرآیند تولید گروهی Batch Fabrication نامیده می‌شود. این مدارها که بطور کامل روی یک تراشه نیم رسانا قرار می‌گیرند مدارهای یکپارچه نامیده می‌شوند.

 

 

 

 

برای مشاهده ی متن کامل، لطفا" به ادامه مطلب بروید...

 

 ادامه مطلب ...


شنبه 19 / 7 / 1391برچسب:, :: 15:47 ::  نويسنده : ahmad & saman

خانواده XMEGA نسل دوم از میکروکنترلرهای با مصرف توان پایین (Pico Power Technology) با قابلیتها و کارائی بسیار بالاتر نسبت به سری قبل میکروهای AVR می باشند و قابلیت پردازش داده هم بصورت ۸ بیتی و هم به صورت ۱۶ بیتی را فراهم می نمایند همچنین از نظر معماری وساختار تراشه این سری میکروکنترلها مشابه خانواده قبل میکروهای AVR می باشند.
در خانواده XMEGA تمامی مشکلات و کمبودهای نسل قبلی (MEGA) برطرف شده و قابلیت های جدید برای طراحان در نظر گرفته شده است.

 

 

یکی از نکات مهم در سری XMEGA امکانات و ماژول های موجود بر روی میکرو بوده که حتی این تعداد ماژول بر روی میکروهایی نظیر ARM نیز موجود نیست.
تنها مشکلی که باعث شده تا این سری از میکروکنترلرها از استقبال کمتری نسبت به بقیه میکروکنترلرها روبرو شوند، هزینه بالای پروگرامر مخصوص این میکروکنترلرها بوده که با سری جدید این مشکل نیز مرتفع شده است.
در سری جدید، ماژول USB نیز به این خانواده اضافه شده است و شما می توانید بدون نیاز به هیچ پروگرامر خاصی و فقط از طریق پورت USB میکروکنترلر خود را پروگرام کنید.
سرعت بالا و راحتی پروگرام نمودن از طریق این روش از مهمترین مزایای این سری از میکروکنترلرها می باشد.
Logic Friday یکی از کوچکترین نرم افزارهای ممکن جهت تجزیه و تحلیل مدارهای منطقی Digital میباشد که توسط آن می توان با صرف کمترین زمان ممکن به طرح مورد نیاز حتی برای مدارهای پیچیده دست یافت. در حالی که توجه اکثر نرم افزارهای طراحی در الکترونیک معطوف به اجرای پروژهای واقعی و فیزیکی در الکترونیک میباشد نرم افزارهای اندکی صرفا به منظور تجزیه و تحلیل مدارهای منطقی در سطح ریاضی و به زبان قابل لمس در سطح دروازه های منطقی یا گیت Gate توسعه یافته اند .
ولی
نرم افزار حاضر که بسیار کم حجم و بر خلاف Logic Works رایگان می باشد دارای توانایی هایی به مراتب بالاتر از Logic Works است .
وجه بارز برتری
نرم افزار فوق بر بسیاری از نرم افزارهای مشابه توانایی حا دو جهته مدارهای منطقی میباشد به این معنی که هم با داشتن تابع منطقی میتوان به ترکیب لازم از گیتها ( یا مدار منطقی ) رسید و بالعکس با داشتن مدار منطقی به راحتی میتوان تابع نهایی را محاسبه نمود . در این جهت امکاناتی نظیر انتقال سریع گیتها به صفحه کاری و اتصال آنها به یکدیگر ، رسم جداول True و نمایش ورودی خروجی توابع در نرم افزار در نظر گرفته شده است . در این نرم افزار بر خلاف نرم افزارهای طراحی فیزیکی فقط عملکرد منطقی اجزا مدار مورد توجه بوده و نرم افزار مطلقا توجهی به مشخصات الکتریکی مدار ندارد به بیان بهتر هر گیت منطقی صرف نظر از این که چه خانواده ای مورد نظر طراح آن بوده ( Cmos یا TTL یا …. ) تنها یک وسیله ایده آل در نظر گرفته میشود .

Logic Friday is a tool for students, hobbyists, and engineers who work with legacy digital logic circuits based on standard IC packages

نوع فایل: exe
حجم: 847 کیلوبایتچهار شنبه 1 / 3 / 1391برچسب:, :: 10:21 ::  نويسنده : ahmad & saman

برد آموزشی Cortex-M3 LPC1768 بر اساس LPC1768 متعلق به شرکت NXP بوده که بر اساس هسته نسل دوم میکروکنترلرهای ARM Cortex-M3 طراحی گشته است. این هسته برای کاربردهای سیستم های نهفته (embedded) در سرعت های بالا، توان مصرفی کم و پردازش ۳۲ بیتی طراحی گشته است. از جمله اهداف طراحی این نسل از پردازنده ها می توان به مصارف اندازه گیری، ارتباطات صنعتی، کنترل موتورهای صنعتی، سیستم های هوشمند و روباتیک اشاره نمود.
برد آموزشی Cortex-M3 LPC1768 دارای پروگرامر آنبرد(On Board) جیلینک (Jlink) بوده و از تجهیزات USB2.0 و ۲ اینترفیس CAN و همچنین RS-485 پشتیبانی می کند. CD این برد حاوی مثال های آموزشی بسیار زیادی جهت فراگیری کامل میکروکنترلرهای ARM سری LPC17XX می باشد.ادامه مطلب ...


چهار شنبه 11 / 1 / 1391برچسب:, :: 12:37 ::  نويسنده : ahmad & saman
کتاب اطلاعات جیبی منطق دیجیتال تهیه شده توسط شرکت تگزاس اینسترامتز، چاپ 2007 .احتمالا با اهمیت این نوع کتاب های مرجع آشنا هستید.

به عنوان یک مهندس برق، یا حتی یک دانشجوی برق، یا حتی یک طراح مدارات منطقی، همراه داشتن چنین کتاب هایی لازم، بلکه ضروری است.این کتاب دو استفاده ی مهم دارد، یکی اینکه شما در یک مدار، یا سرکلاس، یا هر جای دیگری به یک آی سی بر می خورید که شماره‌ای روی آن درج شده، ولی نمی دانید این آی سی دقیقا چه کاری انجام می دهد، و یا مثلا می خواهید بیشتر با ساختار و سازوکار درونی آن آشنا شوید؛ در این صورت شما می توانید با مراجعه به این کتاب به راحتی مشخصات آی سی مورد نظر را پیدا کنید.

از طرفی به عنوان یک طراح هم ممکن است گاهی به دنبال یک آی‌سی خاص باشید، که هر چند مشخصات کاری اش را می دانید ولی نام آن آی سی بخصوص و اینکه آیا اساسا چنین آی سی‌ای با مشخصات دلخواه شما وجود دارد یا نه را نمی دانید، به عنوان یک مثال ابتدایی فرض کنیم که شما در مداری که طراحی می کنید نیاز به دو گیت چهار ورودی NAND پیدا می کنید، می خواهید ببینید که شماره ی آی سی مورد نظر چند است، با مراجعه به این کتاب می توانید همه ی این مشخصات و بسیاری از مشخصات دیگر آی سی مورد نظرتان را پیدا کنید . در ضمن تو این کتاب عبارت SN74 از اول نام آی‌سی ها فاکتور گرفته شده.


نوع فایل: PDF
حجم: 5.2 مگابایت
تعداد صفحات: 794 صفحه

 دو شنبه 2 / 10 / 1390برچسب:, :: 23:55 ::  نويسنده : ahmad & saman

در اينجا يه فايل آموزشي مختصر راجع به مشخصات برخی از میکرو کنترلرهای سری avr مدل ATmega براتون گذاشتم كه خيلي خوب و خلاصه راجع به مشخصات میکرو کنترلرهای ATmega توضيح داده و امیدوارم که براتون مفید باشه.

نوع فایل:rar.word2007

برای دانلود بر روی لیـــنک های زیر کلیک کنید.


ATmega 32


ATmega 8,16,64,103,128,161,162,...شنبه 17 / 8 / 1390برچسب:, :: 14:31 ::  نويسنده : ahmad & saman

بابیلون یا بابل، واژه‌نامه رایانه‌ای است که با استفاده از پرونده‌های مختلف فرهنگ واژگان که هر یک به یک موضوع اختصاص دارند می‌تواند به یک واژه‌نامهٔ چندمنظوره بر روی رایانهٔ شخصی، تبدیل شود.از ویژگی‌های این واژه‌نامه این است که معانی لغات موردنظر با یک کلیک بر روی آن واژه مشخص می‌گردد. این نرم‌افزار برای تشخیص کلمات در محیط‌های غیرمتنی (مانند برخی پرونده‌های PDF) از روش تشخیص نوری نویسه‌ها یا OCR استفاده می‌کند.
پرونده‌های فرهنگ واژگان این نرم‌افزار دارای پسوند BGL هستند که پس از نصب برنامهٔ اصلی امکان افزوده شدن به آن را دارند.
برای دانلود فایل glossary واژگان رشته الکترونیک از لینک زیر استفاده کنید.
طریقه نصب: پس از نصب بابیلون کافیست فایل زیر را از حالت فشرده خارج کرده و اجرا کنید تا بر روی بابیلون نصب شود.
حجم فایل: 645KBچهار شنبه 25 / 7 / 1390برچسب:, :: 21:56 ::  نويسنده : ahmad & saman

کتاب طراحی دیجیتال (مدار منطقی)

(موریس مانو) (قدرت سپیدنام)

 

   فصل اول : سیستم های دودویی
   فصل دوم : جبر بول و گیت های منطقی
   فصل سوم : حداقل سازی در سطح گیت
   فصل چهارم : منطق ترکیبی
   فصل پنجم : مدارهای منطقی ترتیبی همزمان
   فصل ششم : ثبات و شمارنده ها
   فصل هفتم : حافظه و منطق برنامه پذیر
   فصل هشتم : سطح انتقال ثباتی
   فصل نهم : مدارهای ترتیبی غیر همزمان
   فصل دهم : مدارهای مجتمع دیجیتال
   فصل یازدهم : تمرینات آزمایشگاهی
   فصل دوازدهم : سمبل های گرافیکی استاندارد

 طراحی دیجیتال موریس مانو کتاب مرجع درس مدار منطقی است .

حل تمارین و مسائل این کتاب نیز در اینترنت موجود است (ویرایش سوم و چهارم) .

تعداد صفحات: 538

حجم:8.7 MB

نوع فایل:PDF


 

چهار شنبه 25 / 7 / 1390برچسب:, :: 21:57 ::  نويسنده : ahmad & saman
کتاب مدار منطقی (پیام نور) ( داود کریم زادگان مقدم )

 

 

   فصل 1 : اعداد مبنا در سیستم های دیجیتال

   فصل 2 : گیت های منطقی ، جبر بول و توابع بولی

   فصل 3 : فرم های متعارف و استاندارد در جبر بولی

   فصل 4 : ساده کردن عبارات بولی پیچیده

   فصل 5 : پیاده سازی مدارهای دیجیتال با گیت های NAND و     NOR

   فصل 6 : مدارهای ترکیبی

  فصل 7 : مدارهای رمزگذار و رمزگشا

  فصل 8 : مدارهای ترتیبی همزمان

  فصل 9 : ثبات ها و شمارنده ها

 این کتاب با توجه به سر فصل تعیین شده برای دانشجویان دانشگاه پیام نور در رشته کامپیوتر با گرایش نرم افزار تهیه و تنظیم شده است.


تعداد صفحات: 374

حجم:2.2 MB

نوع فایل:PDF

چهار شنبه 18 / 7 / 1390برچسب:, :: 22:35 ::  نويسنده : ahmad & saman

کتاب اصول الکترونیک

(خلیل باغانی)

 

 

 

  فصل اول : دستگاه ، مدار و قطعه الکترونیک

  فصل دوم : دیود

  فصل سوم : منابع تغذیه و کاربرد دیود

  فصل چهارم : ترانزیستور

  فصل پنجم : تغذیه یا بایاس ترانزیستور

  فصل ششم : تحلیل تقویت کننده

  فصل هفتم : ترکیب تقویت کننده ها

  فصل هشتم : قطعات چند لایه

  فصل نهم : روشهای عیب یابی ترانزیستور

 تعداد صفحات : 108 صفحه

حجم فایل: 8.5 MB
چهار شنبه 18 / 7 / 1390برچسب:, :: 22:15 ::  نويسنده : ahmad & saman

کتاب روش طراحی و تحلیل مدارهای الکترونیک

( دکتر خلیل مافی نژاد - مهندس فرامرز صبوری )

 

فصل اول : روش تحلیل و طراحی مدارهای دیودی

  فصل دوم : تغذیه مدارهای ترانزیستوری

  فصل سوم : مدل سیگنال کوچک تقویت کننده های ترانزیستوری

  فصل چهارم : تقویت کننده های تفاضلی


  همگامی با رشد بی وقفه تکنولوژی، مستلزم وقوف کامل بر ریشه های این حرکت سریع است. الکترونیک عصری تازه بر صنعت قرن حاضر گشود و همچنان نیز طلیعه دار کاروان علوم است. کتابی که در اختیار شماست، می کوشد با تفحصی در عمق برخی از ریشه های این علم نوین، شما را نیز با این کاروان همسفر سازد.
هدف اصلی این کتاب آن است که به یاری مسائل متنوع، دانشجویان رشته های مهندسی برق و فیزیک را در فهم عمیقتر مقدمات الکترونیک یاری دهد.


( تعداد صفحات : 458 | انتشارات: آستان قدس رضوی | حجم : 11.5 مگابایت | فرمت : PDF )
چهار شنبه 18 / 7 / 1390برچسب:, :: 11:39 ::  نويسنده : ahmad & saman

بهترین کتاب برای شروع یادگیری برنامه نویسی میکروکنترلرهای خانواده AVR است (خود من با این کتاب شروع کردم) . البته تمرکز این کتاب بر محیط نرم افزار BASCOM AVR است که یک کامپایلر حرفه ای زبان بیسیک برای AVR است و دارای محیطی خوب و توابع بسیار برای پروژه های شماست .
  البته هرچند بسیاری از شرکت ها محصولات خود را بر پایه همین زبان و برنامه جلو می برند ولی بسیاری نیز زبان C را ترجیح می دهند و می گویند حرفه ای تر و دارای سرعت بالاتری است که معروف ترین کامپایلر زبان C برای AVR کدویژن Codevision است و در آینده آموزش های این زبان و برنامه و برنامه های دیگر را خواهم گذاشت .
کتاب های خوب را تا جایی که می شود خریداری کنید تا مالف به حقوق خود برسد . اگر کتاب یا برنامه یا مقاله ای اینجا گذاشته شده یا می شود فقط اهداف آموزشی را دنبال می کند و . . .

 برای دریافت برنامه bascom-avr به سایت
یزد کیت مراجعه کنید .

نوع فایل: PDF

حجم فایل: 5.9 MB

 
دو شنبه 16 / 7 / 1390برچسب:, :: 12:37 ::  نويسنده : ahmad & saman

با درود. در اين پست با توجه به درخواست دوست گلمون، کتاب میکروپروسسور z80 رو قرار ميدیم.
امیدواریم مفید باشه و خوشتون بیاد و مورد استفاده قرار بگیره.

نام کتاب: ریز پردازنده Z80

مولف : باری بی بری
مترجم : سعید حسن نیا
تهیه کننده : حسن عسگرزاده
دانشگاه پیام نور
شابک : 978-600-5650-10-5

کتاب حاضر حاوی اطلاعات و اصول کلی در خصوص ساختمان و مجموعه دستورالعمل ریزپردازنده Z80 است. این نوشتار ضمن شرح مبانی اساسی برای برنامه‌ریزی ریزپردازنده, به معرفی برخی از کاربردهای آن می‌پردازد.

توضیحات:
اولین ریز پردازنده به وسیله شرکت اینتل که یک ریز کنترل کننده ۴ بیتی بوده ابداع شد.
اولین ریزپردازنده تک تراشه ای Intel 4004  بود که …

سرفصل ها شامل:
مقدمه ای بر ریزپردازنده ها
تاریخچه ریز پردازنده
ساختمان Z80
دستورالعمل ها انتقال اطلاعات
دستورالعمل های حسابی و منطقی
دستورالعمل های کنترل برنامه
برنامه ساختاری شده به زبان اسمبلی
جابه جایی اطلاعات و برنامه نویسی حسابی
تبدیل رمزها ، جستجو در جدول و تاخیرهای زمانی
آشنایی با ساختمان سیستم Z80
ارتباط دهی حافظه
مقدمه ای بر ریز پردازنده های پیشرفته

زبان کتاب: فارسی
نوع فایل: PDF
حجم: 10.1 مگابایت
تعداد صفحات: 289 صفحه

همچنین برای ورود به سایت (ناشر کتاب: دانشگاه امام رضا) جهت خرید کتاب فوق کلیک نمایید.

برای ورود به سایت اصلی میکروپروسسور z80 برای اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.پنج شنبه 7 / 7 / 1390برچسب:, :: 12:3 ::  نويسنده : ahmad & saman

برای دانلود جزوه ی (برنامه نویسی برای تایمرهای میکروکنترلر AVR) بر روی لینک زیر کلیک کنید.

تعداد صفحات: 19

حجم:4.6 MB

نوع فایل:PDF

 

Downloadجمعه 6 / 7 / 1390برچسب:, :: 13:53 ::  نويسنده : ahmad & samanیك واژه‌‌نامه‌ی فنی از اصطلاحات و عبارات و سرواژه‌های الكترونیك كه بیش‌ترین مدخل‌ها را نسبت به سایر كتاب‌های مرجع در خود گرد آورده است. این كتاب با تصاویر، نمودار‌ها، و جداول تبدیل واحدها به هم در حدود 27500 مدخل و 1000 تصویر دارد كه نیازهای شما را در زمینه‌های متعددی از جمله روباتیك، هوش مصنوعی، و علوم كامپیوتري نیز تامین می سازد. این كتاب كه به چاپ هشتم خود رسیده است، در قطع پی‌دی‌اف و 788 صفحه در حدود 5 مگابایت حجم دارد.

 


دانلود فرهنگ لغت تخصصی الکترونیکالکتروتکنیک و الکترونیک
سامان و احمد
درباره وبلاگ

به وبلاگ ما خوش اومدین... احمد و سامان
آخرین مطالب
نويسندگان


آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 393
بازدید دیروز : 1716
بازدید هفته : 2109
بازدید ماه : 11102
بازدید کل : 1535856
تعداد مطالب : 484
تعداد نظرات : 697
تعداد آنلاین : 1